Zorunlu Deprem Sigortası Nasıl Hesaplanır?

Zorunlu Deprem Sigortası Nasıl Hesaplanır?

Zorunlu deprem sigortası Dask, depremden kaynaklanan maddi hasarlara karşı önlem almamızı sağlayan sigorta türüdür. 1999 yılında Ülkemizde Marmara Bölgesinde meydana gelen büyük deprem sonrasında Devlet tarafından tüm meskenler için zorunlu hale getirilmiştir.

Dask, Zorunlu deprem sigortası ile binalardaki temeller, taşıyıcı sistemler, bina ana duvarları, bina bağımsız bölümleri ayıran ortak duvarlar, binanın tavan ve tabanları, merdivenler, sahanlıklar, koridorlar, çatılar ve bacalarda oluşabilecek hasarlar teminat altına alınmaktadır.

Deprem kuşağında yer alan ülkemiz, deprem riski açısından 5 ayrı bölgeye ayrılmıştır. Deprem bölgeleri ayrımı, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından hazırlanan Türkiye Deprem Bölgeleri Haritasına göre yapılmaktadır.

 Dask, Deprem sigortası primi hesaplamalarında bu bölgelerin her biri için binaların yapı tarzlarına bağlı olarak belirlenmiş olan fiyatlar uygulanmaktadır. Deprem açısından yüksek risk taşıyan bölgelerdeki DASK primleri daha yüksek çıkmakta, düşük risk taşıyan bölgelerdeki sigorta primleri daha düşüktür.

Dask Adres Kodu sıkça sorulan sorular
Zorunlu Deprem Sigortası Hesaplama

380.CD. NO: 33/2 Merkez | ANKARA

0850 304 11 40

hakansigorta@gmail.com

HAKAN SİGORTA

WEB Sitemiz, Yetkilisi olduğumuz Sigorta Şirketlerinden, En Uygun Sigorta teklifini, Siz değerli müşterilerimize sunmak amacıyla oluşturulmuş, birden fazla sigorta şirketine ait size özel teklif alabilmenizi sağlayan bir sigortacılık platformudur.

HAKAN SİGORTA - Tüm Hakları Saklıdır

Open chat